KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 9658039
*
nr 965 8039
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Färgetsning, Jordi Arkö (f. 1951), ET, "komik", motivet: 34x33
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 20:54:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 20:48:55
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik jordi arkö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
3380 Färgetsning
Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24
*
Jordi Arkö
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
nr 965 8039
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Färgetsning, Jordi Arkö (f. 1951), ET, "komik", motivet: 34x33
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 20:48:55 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik jordi arkö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08 -
3380 Färgetsning
Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24